in

Yağ kaybı eziyeti bitiyor! Hızlandıran 6 Alışkanlık!

Yağ kaybı

Her pazartesi kilo verme parolası ile haftaya başlayanlar için ufak tefek önerilerimiz var. İnsanlar kilo vermek istediklerinde, olabildiğince çabuk vermek isterler. Bazı alışkanlıklar farklı insanlar için işe yararken, aynı alışkanlıklar başka bir kişiye yardımcı olmayabilir. Yağ kaybı en zorlu görevdir her zaman. Yağ kaybını hızlandıran alışkanlıklardan 6 tanesini sizler için derledik.

1- Yemeğe limon ekleyin

Limon, herhangi bir yağ kaybı diyetinin önemli bir parçasıdır. Nihayetinde limondan gelişen zengin besinler ve metabolize edilmiş iyilik, büyük bir faydadır. Bir limonun kabuğundan elde edilen limon polifenolleri bu sırrın büyük bir etkeni.

Limonun bu kısmı işe yarasa da sizin için çalışmayabilir. Bu yüzden, bir deneyip sonuçların nasıl sonuçlandığını görmeniz en iyisidir. Yemeğinizle bir sprite kapmak yerine limonlu su ile değiştirmeyi deneyin.

2- Bolca çiğneyin

Yemeğinizi oldukça hızlı yediğinizde, beyninize henüz tok olduğunuzu söyleyen mesajı alamıyorsunuz. Bunun yerine, yiyeceğinizi çiğnemek için çok daha kısa bir zaman alıyor ve yediğiniz yiyecek miktarını artırıyorsunuz. Daha yavaş yerseniz, daha az yersiniz. Daha az yerseniz, daha az kazanırsınız. Onunla çalışırsanız yağ kaybınız için işe yarayacak bir sistemdir.

3- Tükettiğiniz her yemeğin fotoğrafını çekin

Hayır, bu resimler sosyal medyada gösterilmeye uygun değil. Bunun yerine, alımınızdan sorumlu olmak için yemeğinizin fotoğraflarını çekeceksiniz. Özellikle diyet yapıyorsanız, diyetinizi ne kadar aldattığınıza bağlı olarak resimler ya bir suçluluk duygusu ya da bir tatmin hissi olarak ortaya çıkacaktır.

Yemeğinizin fotoğrafını çekmenin, öğünlerinizi günlüğe kaydetmekten daha etkili olduğu söyleniyor. Yiyecekleri fiziksel olarak görmek ve sadece diksiyonu okumak iki ayrı şeydir ve tek yol kilo vermeyi çok daha hızlı hızlandıracaktır.

Sağlık Rehberi
Sağlık Rehberi

4- Vücudunuzu soğuğa maruz bırakın

Vücudunuzda, enerji yakmaktan sizi sıcak tutacak az miktarda kahverengi yağ vardır. Görünüşe göre pozitif olan yağlarınız var ve büyümenin gelişmesini isteyeceksiniz! Vücudunuzu soğuk havaya maruz bırakmak, yağ yakma sürecini hızlandırarak bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

5- Yürüyüş, koşu ya da bisiklet sürmek

Evde olduğunuzda boş vaktiniz var ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu, enerjinizi artırmanıza ve vücut yağınızı azaltmanıza yardımcı olmak için kalkıp koşuya çıkmak, yürümek veya bisiklet makinesine atlamak için mükemmel bir zaman olabilir. Etkili bir şekilde, her yemekten sonra yürüyerek yağları kaybedebilirsiniz. Yemekten sonra boş durmamak için elinizden gelenin en iyisini yapmak, vücuttaki yağları kaybetme sürecinde büyük bir rol oynayabilir.

6- Yemeklerden önce su için

Su sağlığınıza birçok fayda sağlar, ancak yeterince içmenin yağ kaybını hızlandırmaya yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bol su içmenin metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğu ve aynı zamanda çok daha yumuşak bir sindirim sistemi sağladığı kanıtlanmıştır. Yemeklerden önce su içmek aynı zamanda yağı azaltmanın daha etkili bir yolu olabilir ve aynı zamanda kendinizi daha tok hissetmenizi sağlayarak aşırı yemenizi önler.

Yazı hakkındaki düşünceniz nedir?

Yazar: VaktindeYe

Vaktinde yenmesi gereken sebze ve meyveler, bu ürünler kullanılarak yapılan eşsiz yemekler!

Yorum

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0

Böğürtlen neye iyi geliyor? Böğürtlenin faydaları

Güçlü beyin

Daha Güçlü Beyin için 5 Gıda! Beyninizi besleyin!