in

Takanik Balık – Yeniköy

1998 yılında küçük teknesi ile Yeniköy limanında hizmete başlayan “Takanik Balık” ı ziyaret ettik. İnternet sitesindeki ibareye göre lezzeti ve uygun fiyatlarıyla kısa zamanda müşteri kitlesini genişletmiş. Salaşlığını ve kalitesini koruması ile popülerliğini sürdüren Takanik Balık birçok ziyaretçisi tarafından güzel yorumlar almış. Foursquare ve Zomato gibi sistemlerde notu 8/10 olan Takanik Balık’ta bu hafta sonu çeşitli deniz ürünlerini denedik. 6 kişilik bir ekip ile farklı lezzetleri tattığımız restorantın abartıldığı kadar mükemmel bir yer olmadığını söylemek isterim.

Denediğimiz lezzetler içinden en çok beğenilen kalamar tava oldu. Oldukça tazeydi ve güzel pişirilmişti. Yanında gelen sosu ortalama diyebilirim. Kalamar ızgara da oldukça lezzetli idi. Karides güveç ise sıradandı. Çoğu kişinin kendi evinde yapabileceğinden daha öteye giden bir lezzeti yoktu. Deniz levreği barajı geçti diyebiliriz. Sunum olarak başarılı bir sofra karşıladı bizi fakat sanıyorum ramazan dolayısı ile oluşan kalabalıktan dolayı bazı isteklerimizi tekrarlamak zorunda kaldık. Fiyata gelecek olursak da biraz daha düşük gelebilirdi. Konumuna ve ismine takılıp bu fiyatlara normal dememek lazım.

3 adet kalamar tava, 1 adet kalamar ızgara, 3 adet karides güveç, 1 deniz levreği, 1 porsiyon somon ve 6 adet içeceğe 345TL hesap geldi. Ortalama bir lezzet için hak eden hesap 250TL civarı olduğunu düşünüyorum. Belki aşırı kalabalıktan belki o günkü ürünlerden aşırı tat alamadım fakat manzarası olmayan, herhangi bir aktivitesi olmayan, alkol bulunmayan bir yerde bu fiyat sırf popüler diye gelmemeli.

Yine de gidip diğer tatları da denemekte fayda var. Kalamarı mutlaka deneyin!

Vaktinde Ye Notu
  • 7/10
    Lezzet - 7/10
  • 6/10
    Fiyat - 6/10
  • 7/10
    Ambiyans - 7/10
6.7/10

Özet

Fiyat lezzet oranı düşük kaldı. Genel olarak lezzetli olsa da ambiyanstan ve fiyatın fazla olmasından ötürü notum 6.7. Yine de gidip görmekte fayda var. Kalamarını kesinlikle denemelisiniz.

Yazı hakkındaki düşünceniz nedir?

Yorum

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0

Milföylü Baget

Ramazanda beslenme

Ramazanda Beslenme