in

Su İçmek Neden Önemli? Suyun 8 Faydası!

Su içmek neden faydalı

Özellikle birkaç gün susuz kaldıktan sonra hepimizin öleceğini düşünürsek, pek çok insana su içmesinin söylenmesi gerektiğini düşünmezsiniz. Yiyeceklerimiz gibi diğer kaynaklardan da su alıyoruz, ancak bu su kaynaklarının çoğu da çok sağlıksız. Soda veya şekerli meyve suları içmek, susuz kalmanın doğru bir yolu değildir. Su içmek, atıkların giderilmesi de dahil olmak üzere vücudun birçok işlevi için gereklidir. Yeterli miktarda su içmenin bazı temel faydalarına daha yakından bakalım.

1- Baş Ağrısı Tedavisi

Bu çare kesinlikle her durumda geçerli olmasa da, bir kişi susuz kaldığında baş ağrısına daha yatkın hale gelebilir. Su içmek, kişi biraz fazla alkol aldığında çok yaygın olan bu tür baş ağrılarını ortadan kaldıracaktır.

2- Netlik

Suyun kendisinin berraklığından bahsetmiyoruz tabi. Net düşünme, odaklanma ve daha iyi konsantre olma becerisinden bahsediyoruz. Beynin yapısı çok fazla su içerir ve susuz kalmak zihinsel berraklığınızı etkileyebilir.

3- Kilo Verme

Diyet yapanlar için su içmenin kilo vermeye yardımcı olabileceği bir sır değildir. Suyun atılan yağlar da dahil olmak üzere vücut atığını atma yeteneğine ek olarak su, tok hissetmenize de yardımcı olabilir. Bu da öğün aralarında atıştırmalıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

4- Serin Kalma

Egzersiz yaparken aşırı ısınma hissetmek zorunda kalmadan birçok insan için egzersiz yapmak yeterince zordur. Su, vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olacaktır. Bu da muhtemelen daha güçlü ve daha uzun bir süre egzersiz yapabileceğiniz anlamına gelir.

5- Sindirim Yardımı

Yeterli su almamak, kabızlık gibi sindirim sorunlarına neden olabilir. Her şeyin olması gerektiği gibi hareket etmesini sağlamak için susuz kalmayın.

6- Sağlıklı Cilt

Cildin en iyi şekilde görünmesi için nem önemlidir. Mevcut sayısız cilt nemlendirme ürününün kanıtladığı gibi bu bir sır değil. İçtiğiniz suyun cildinizdeki nem seviyesi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır ve cildinizin pahalı bir nemlendiriciden daha iyi görünmesini sağlamak için çok daha fazlasını yapabilir.

7- Kramp

Kas krampları çok tatsızdır. Bacak krampları geçirmiş olanlarımız bu deneyimin ne kadar acı verici olabileceğini bilir. Dehidrasyon, kramplara ve spazmlara katkıda bulunabilir. Su içmek kaslarımız için de oldukça önemlidir.

8- Detoks

Bu, suyla ilgili olarak düşünülmesi gereken en önemli faydalardan biridir. Su, vücuda toksinleri hücrelerimizden ve dokularımızdan taşımak ve bunları atık olarak vücuttan atmak için gereken ortamı sağlar. Yeterli su almamak vücutta toksin oluşumuna neden olabilir.

Yazı hakkındaki düşünceniz nedir?

Yazar: VaktindeYe

Vaktinde yenmesi gereken sebze ve meyveler, bu ürünler kullanılarak yapılan eşsiz yemekler!

Yorum

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0

Limonlu Su İçmenin 9 Sağlıklı Faydası

Daha Enerjik Bir Gün İçin 12 Vitamin